Ankara Çocuk Eğitimevi’Nde Kütüphane Haftası Etkinlikleri
Ankara Çocuk Eğ

Çocukların eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında; bilgi, sosyalleşme ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla gerekli ortamın oluşturulması ve ihtiyaçlarının giderilmesi önem arz etmektedir. Bu temelde okuma alışkanlığı kazanımları için Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol temelinde Halk Kütüphanelerinden yararlanılmaya başlanılmıştır.

            Protokol kapsamında; Ankara Çocuk Eğitimevinde kalan suça sürüklenen çocukların özellikle okuma alışkanlığını geliştirmek ve özendirmek için her türlü çalışma ve teşvikler yapılmaktadır. 25-31 Mart 2024 Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, kurumda kalan 15 çocukla birlikte Sincan Adalet Halk Kütüphanesine ziyaret düzenlenmiştir. Burada görevli personel tarafından kütüphaneye dair bilgiler verilmiş, çocuklar kütüphaneden ilgi alanlarına göre kitap seçmiş ve ödünç kitap almışlardır. Ayrıca, kitap okuma saati düzenlenerek hep birlikte kitap okunmuştur.

Daha sonra hep birlikte kurum kütüphanesine gelinmiş ve burada; öğretmenler, kütüphane memuru tarafından çocuklara kitap hediye edilerek “kitap ve bilgi” başlığı altında sohbetler edilmiştir.


Kaynak
DUYURULAR
 1. Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Hükümlülere Banka Havale/Eft Yoluyla Para Yatırılması
  ELAZIĞ ÇOCUK EĞİTİMEVİMÜDÜRLÜĞÜ
 2. 843.Dönem İnfaz Ve Koruma Memuru Yetiştirme Eğitimine Katılan Kursiyerlerimize Yönelik Pamukkale - Hierapolis Antik Kent Gezisi Düzenlendi.
  HASAN ERBİL EĞİTİM MERKEZİ
 3. İdare Memuru Öğrenciliği Hizmet Öncesi Eğitim Programı Eğitim Merkezine Kabul İşlemleri
  HÜSEYİN TURGUT EĞİTİM MERKEZİ
 4. Eğitim Dairesi Başkanlığınca Düzenlenen; Bölge Adliye Mahkemeleri (7.Grup) Ve Bölge İdare Mahkemelerinde Görev Yapan Zabit Kâtiplerine (5.Grup) Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı Kapanış Töreni Yozgat Cemil Çiçek Personel Eğitim Merkezimizde Gerçekleştirildi.
  YOZGAT CEMİL ÇİÇEKPERSONEL EĞİTİM MERKEZİ
 5. 2024 Yılı 7.Grup İdari İşler Müdürlüğünde Görev Yapan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı İle İlamat Ve İnfaz Bürosu Revize Çalıştayı Kapanış Programı
  RİZE PERSONELEĞİTİM MERKEZİ
 6. Eğitim Merkezimizde 843.Dönem Eğitimi, 844.Dönem Eğitimi Ve 845.Dönem Eğitimi Düzenlenen Açılış Töreni İle Başladı.
  HASAN ERBİL EĞİTİM MERKEZİ
 7. Eğitim Dairesi Başkanlığınca Düzenlenen; Bölge Adliye Mahkemeleri (7.Grup) Ve Bölge İdare Mahkemelerinde Görev Yapan Zabit Kâtiplerine (5.Grup) Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı Açılış Töreni Yozgat Cemil Çiçek Personel Eğitim Merkezimizde Gerçekleştirildi.
  YOZGAT CEMİL ÇİÇEKPERSONEL EĞİTİM MERKEZİ
 8. Covid 19 Tedbirleri Kılavuzları
  KAHRAMANMARAŞ EĞİTİM MERKEZİ
 9. Ceza İnfaz Kurumları Ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerimizde Görevli Personele Yönelik Ds Cinsel Suç Müdahale Programı Çalıştayı, İnfaz İşlemleri Eğitimi, Bölgesel Arama Ekibi Eğitimi Ve Personel İşlemleri Eğitimi Yapılan Açılış Programı İle Başlamıştır.
  CEZA İNFAZ KURUMLARI VE TUTUKEVLERİ PERSONELİ ANKARA EĞİTİM MERKEZİ